🛀 O blogu


Vítám Vás na svém blogu Corculum. Ocitli jste v rubrice "relax ve vaně" což znamená, že se o blog zajímáte, nemáte co na práci, nebo jste tu omylem. Každopádně jste mi udělali radost!

Mé jméno je Štěpánka.
Již od mala jsem milovala vaření, pečení, flambování, grilování,... (za půl hodiny) ...zavařování, nakládání, sušení, míchání, šlehání a vůbec všechno, co je nějakým způsobem spojené s dobrým jídlem. Blog Corculum jsem si založila v  rámci odpočinkového letního odpoledne před několika lety a nenapadlo by mě, že mi tolik přiroste k srdci.

Dnes zaznamenávám ve všedním životě "profesionální" deformace všeho druhu. Tím nejmarkantnějším a nejbláznivějším je posedlost focením jídla, která se odráží na Instagramu více než je zdrávo. Nejedna polévka vychladla a mléčná pěna spadla, když jsem se pokoušela o co nejzdařilejší snímek. Dokud mi to bude u přítele a rodiny procházet, pravděpodobně se můj duševní stav nezlepší.

Nejvíce si pochutnám na pokrmech vegetariánské a veganské kuchyně, ale i když ve své minulosti mám pár čistě vegetariánských etap, sem tam zhřeším kusem kvalitního masa. Snažím se vařit co nejzdravěji a každý den spořádám spoustu zeleniny a ovoce. Chlácholím se tím, že zvyšuji České republice statistiky.


Hádám, že krkolomný název blogu si umí přeložit jen málokdo. Abych vyjádřila svou vášeň k jídlu, rozhodla jsem se pro pojmenování po nádhernému mlži srdčitého tvaru - Corculum cardissa - Srdcovka. Takže ani corcumum, coriculum či coricum, ale zkrátka "Korku:lum", přeneseně srdeční záležitost.

Mezi mé další zájmy patří zejména biologie, cestování a mnoho a mnoho dalších. Velice ráda se věnuji např. výtvarnému umění, stejně jako hře na klavír nebo sportu. Zvolit si obor na vysoké škole pro mne bylo obtížně. Rozhodla jsem se pro studium molekulární biologie a biochemie, čehož jsem dodnes nezalitovala ani na okamžik. Díky škole se orientuji v problematice výživy, potravinových alergií a chemického názvosloví potravinových doplňků a Éček. Mím cílem je předat vám srozumitelně trochu i z této oblasti, prostřednictvím testů, recenzí a porovnávání jednotlivých potravin. Dotazy a přání vždy jen vítám!

Každý komentář od vás mi dělá hroznou radost a jsem šťastná, že počet čtenářů blogu Corculum stále stoupá. Jestli mezi ně ještě nepatříte, přihlásit se k odběru nejnovějších receptů můžete skrze svůj email Googlu kliknutím na "odebírat" či nově - přes jakýkoli email v horní liště - "přihlásit se k odběru". 

Pokud máte na mě nějaký dotaz, který je osobního rázu a nehodí se uvádět do komentářů, zastihnete mě na emailu: corculum@post.cz. Velmi ráda Vám odpovím.
     
Krásný den přeje, Štěpánka z Corcula. ♥Recepty a články přispívám na: Mytaste.cz, Blogerky, Blogr, Blogcestník a další.
 
KONTAKT:
Pro více informací a nabídky spolupráce použijte prosím email: corculum@post.cz.
Ozvu se Vám co nejdříve ze svého osobního emailu. Děkuji za pochopení. 

8 komentářů:

 1. Ahoj, máš moc hezký blog :)
  Budu čerpat snadné, pak možná středně těžší a nejtěžší vidím tak za pár let..... Zabydluji se tu :)
  Krásný den...Kat....

  PS: a držím palce k maturitě!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj! :) Mockrát děkuji za pochvalu a za tu maturitu! Rozhodně si nemyslím, že na rubriku "Těžké" je třeba delší odhodlávání! Zas tak obtížné recepty to nejsou... :) Hravě je zvládneš. :) Taky přeji krásný den a děkuji za hezký komentář... :) Corculum♥

   Smazat
 2. Ahoji, krasny blog, par receptu uz mam uložených :) jestli muzu neco vytknout tak jen to, ze musim pro kazdy clanek kliknout na "starší příspěvky" .)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, mockrát děkuji! :) Snad jsem to trochu vylepšila a už to tu bude pohodlnější.. :) Moc si vážím tvé připomínky. :)

   Smazat
 3. Zdravím, rádi bychom sledovali Váš skvělý blog přes bloglovin, bylo by to možné? Zatím jsme jej tam nenašli.
  Díky:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za zájem :), blog jsem na bloglovin registrovala a měli byste ho najít zde: https://www.bloglovin.com/blog/11765317 :). Mějte se krásně a vše nejlepší do roku 2015! :)

   Smazat
 4. Relax ve vane? :D To si dobre zadefinovala :) Mňa keď zaujme nejaký blog, vždy si rada prečítam aj o jej zakladateľovi, kto za ním stojí a prečo vlastne vznikol. Je mi to tu potom bližšie :) Takže som veľmi rada, že si napísala o sebe a vysvetlila názov blogu :) teraz ked viem, čo značí, je to ešte krajšie. prajem veľa úspechov s blogom i v živote :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám to stejně.:) Ráda si o autorovi něco přečtu, ale sama jsem se trochu bála svěřit se s dalšími detaily. :) Měj se krásně!

   Smazat

Mnohokrát děkuji za každý Váš komentář. ♥ Mějte se krásně!

Follow