Jak na originální fotky? Acer Holo360 LTE

Zdravím vás u dnešní recenze novinky od Aceru!

Posledních 14 dní jsem si užívala dovolené v Chorvatsku a ve Slovinsku. Bylo to ideální spojení relaxu u pláže, sluníčka a dalšího odpočinku při procházkách okolo jezera Bled a výšlapu na vyhlídku Ojstrica, ze které vznikají nejlepší snímky.

Miluji focení, takže s sebou vždy beru objemnou zrcadlovku s vhodnými objektivy. Mimo své klasické výbavy jsem ale letos cestovala ještě s chytrým telefonem Acer Holo360 (což jste si všimli na Instagramu @stepanka_t), který mi na recenzi poskytl Acer a Blogerky.cz. Ten zvládá jak běžné úlohy telefonu (volání, psaní SMS, brouzdání po internetu, postování na Instagramu, atd.) tak tvorbu speciálních 360° fotek a videí. Pro cestovatele, nomády a travel-blogery, kteří chtějí mít originální a nevšední fotky, je to skvělý společník! Jak složité je ho používat a jaké jsou jeho klady a zápory, to se dozvíte v dnešní recenzi.


Technické parametry a popis

Chytrý telefon Holo360 je vybaven dotykovým displejem (3") a dvěma kamerami (z přední i zadní strany), díky kterým pořizuje 360° fotografie a videa. Také umí širokoúhlé panoramatické a "jednoduché" snímky a videa. Operační systém je klasický Android, zařízení má 8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625, 2 GHz. Interní paměť je dostatečně veliká (16GB), aby uživatel nemusel řešit nedostatek paměti. Holo má jako další smartphony Wi-Fi, Bluetooth, LTE, GPS a 2000 mAh baterii. Více o technických parametrech na Acer.cz.

Moje zkušenost s Acer Holo 360

Acer jsem nosila na výlety zhruba 14 dní a vytvořila jsem neskutečné množství videí a fotografií - dobrých i špatných. Nejvíce se mi líbila jeho hlavní funkce pořizování 360° snímků, ve které je opravdu nepřekonatelný. Fotografie jsou kvalitní, člověk si může zcela nastavit úhel a zvětšení, což uživatel ocení (hlavně když nevhodný úhel nemusí lidem na snímku lichotit, nebo při zdůraznění dominanty na obzoru - viz kostel z ukázky mých fotografií). Širokoúhlé a jednoduché snímky jsou slabší kvality. Ale jde pouze o doplňkovou funkci, která není významná ani důležitá pro 360° kameru.
Co se týče přehřívání a výdrže baterie, jde o průměrný smartphone, který nijak nevybočuje. Není ani extra úsporný, ani se nevybije po pár hodinách natáčení. Pokud ho využíváte občas a nemrháte energií, vydrží s klidem na několika denní výlet. To se ovšem při napínavých cestách jen tak nepodaří. Při vyjížďkách za delfíny, kdy jsem se snažila zachytit je co nejlépe a nejblíže, jela kamerka nonstop. Večer jsem tak musela nutně dobíjet a bála jsem se, aby se mi nepřehřála v teplém počasí na slunci. Tyto problémy ale nastávají s každým elektronickým zařízením, takže mě berte s rezervou.

Ovládání je intuitivní a jednoduché. Sdílet fotografie i videa jde přímo z něj, což je velké plus. Pouze u 360° videí je potřeba více práce a vhodný editor. Šikovný kameraman si s tím ovšem poradí raz dva.


+ Klady

 • Šikovné rozměry 
 • Spojení 360° kamery s telefonem
 • Kvalitní provedení 360° videí a fotografií
 • Krásný design
 • Jednoduché ovládání
 • Z videa kdykoli uděláte krásnou fotografii
 • Veliká kapacita paměti
 • Skvělý poměr cena-výkon oproti jiným 360° kamerám
 • Přehledný systém Android
 • Možnost stažení jakékoli aplikace
 • Praktické poutko a obal


- Zápory

 • Malý displej
 • Střední až nízká výdrž baterie
 • Méně kvalitní fotografie v režimu širokoúhlé fotografie a běžné fotografie


Tenhle hybrid mezi kamerou a mobilním telefonem si zamilujete hned po prvních 10 minutách a shlédnutí prvního videa. Samotné natáčení hezkých videí a focení zajímavých kompozic s přáteli je velká zábava. Umím si představit krásné 360° foto ze svatby nebo maturitního večírku! 

Holo360 LTE umožňuje fotografovi rozvíjet jeho kreativitu a poskytuje úplně nový pohled na svět a realitu kolem nás.
Komu bych Acer Holo360 LTE doporučila?

Všem, které baví fotit, točit, experimentovat a cestovat!

Jestli chcete zaujmout na sociálních sítích svými videi a fotkami z cest z jiného úhlu, "tři sta šedesátka" bude určitě trefa do černého. Holo360 je navíc smartphone, který máme každý jednoduše hned po ruce a nebudete tak s sebou na cestách nosit další nadbytečný přístroj. Vše se vejde do malé kapsy. Navíc fotit s ním je vážně velká zábava! Jsem ráda, že jsem měla tu možnost ho vyzkoušet na vlastní kůži.Taky byste ho rádi vyzkoušeli? 
Jak se vám líbí tento typ fotografií? 

Určitě mi napište svoje postřehy a mějte se krásně, Vaše Štěpánka 💕

Žádné komentáře:

Okomentovat

Mnohokrát děkuji za každý Váš komentář. ♥ Mějte se krásně!

Follow