❤️ Čtenáři blogu:

Radovanovy černé duše


         Při vymýšlení názvu tohoto dezertu jsem se hodně pobavila. Napadala mě klišé jako: čokoládová láska a něžné polibky, ale nic toho zkrátka nebylo ono. Nakonec jsme se shodli, že nejlepší bude pojmenovat ho po učiteli - Radovanovi, a dát tomu ještě hlubší rozměr! Schválně, uhádnete jeho hlavní charakteristické rysy?Na jeden srnčí hřbet budeme potřebovat:
 • 100 g vanilkových sušenek (Petit Beurre)
 • 200 g čokolády na vaření (Fin Carré)
 • 1 lžíce másla
 • 4 lžíce mléka
 • 1/8 lžičky skořice
 • hrst domácích jahod
Postup:
         Formu na srnčí hřbet si vyložíme potravinářskou folií. V misce si nalámeme sušenky na středně velké kousky. Dvě třetiny čokoládových kostiček si dáme spolu s 3 lžícemi mléka a 1/2 lžící másla do skleněné misky a vložíme do mikrovlnné trouby (750 W) na zhruba 20 sekund. Následně vyjmeme a lžící rychle mícháme až se všechna čokoláda rozpustí. Přidáme spolu se skořicí k sušenkám a vytvoříme lepivé těsto, kterým pečlivě napěchujeme připravenou formu. 
        Zbylou čokoládu taktéž ohřejeme v mikrovlnné troubě spolu se zbytkem mléka a másla a naneseme navrch sušenkového těsta. Dáme ztuhnout na 1-2 hodiny do lednice. Nakrájíme na kostičky a ozdobíme půlkou jahody ve tvaru srdce. Přeji dobrou chuť. ♥         Podle ingrediencí jste jistě uhodli, že jde o můj příspěvek do soutěže Lidl Food Challenge! Jde o klání foodblogerů, kdy má každý vymyslet vlastní recept z těchto surovin: vanilkové sušenky Petit Beurre, Čokoláda Fin Carré a sezónní ovoce. Rozhodla jsem se vynechat klasické cheesecaky a zkusit opravdový experiment. Naštěstí se vydařil, i když bude možná nejjednodušší ze všech! Na druhou stranu, je velmi chutný a rychlý a tak věřím, že zaujme aspoň někoho z Vás! ♥
Jak byste zkusili charakterizovat onoho Radovana? 
Máte už také jahůdky z vlastní zahrádky? 
Co říkáte na můj soutěžní recept? Účastníte se také?

Vaše♥Štěpánka!
Follow on Bloglovin

Komentáře

 1. Tak to je skvělé, jahůdky miluju! máš skvělý blog dávám odběr:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to máme stejně! I když já můžu jen tyhle velké, na lesní mám alergii. :D :) Mockrát děkuju, jsi milá! :))♥

   Vymazat

Okomentovat

Mnohokrát děkuji za každý Váš komentář. ♥ Mějte se krásně!

Instagram @stepanka_t

Follow

Počet návštěv:

Oblíbené příspěvky